Десет от Марсилия измъкнаха инфарктно равенство срещу Лил

Отборът на Олимпик Марсилия за пореден път доказа, че е специалист по равенствата, като стигна до точката в домакинството си на Лил от 23-ия кръг в Лига 1. Играчите на домакините стигнаха до хикса в 6-ата минута на добавеното време  с попадение на Антоан Рабияр, макар преди това да бяха останали с 10 човека на терена. Гостите пък могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като първи поведоха чрез Себастиен Коршия в 57-ата минута.

Играчите на Лил първи взеха преднина в мача. В 57-ата минута Себастиен Коршия бе изведен на скорост в наказателното поле, първият му удар бе блокиран от защитник, но при втория опит десният бранител заби кълбото в мрежата за 0:1. В 68-ата минута Лил можеше да удвои преднината си, но Буфал направи непростим пропуск останал очи в очи с вратаря.

Срещата продължи още по-неприятно за марсилци, които останаха с 10 души на терена в 83-ата минута, когато Барада бе изгонен за грубо нарушение. В добавеното време обаче Фортуна се усмихна на домакините и след центриране от фаул Паоло Де Челие стреля с глава, вратарят спаси, но при добавката отблизо Рабияр отбеляза за 1:1.

Така Олимпик записа 10-ти пореден мач без загуба, но 7 от тези срещи са равенства. Отборът събра актив от 31 точки и запазва 8-ото си място в класирането. Лил пък вече 5 поредни срещи е без победа и се намира на 13-ата позиция в таблицата с 26 точки.