"Смърфовете" пропуснаха да разгромят румънци в Анталия (видео)

Тимът на Локомотив (Пловдив) постигна първа победа тази зима на подготвителния лагер в Анталия. "Смърфовете" надвиха с 1:0 седмия в Румъния Студентск Яш във втората си проверка в Турция, която подобно на първата бе предавана в Sportal.bg. Единственото попадение бе дело на Веселин Марчев, който вкара първия си гол за клуба в 34-ата минута, след като прати топката в мрежата с хубав удар от 16 метра. Това бе най-малкото, с което се измъкнаха съперниците на "черно-белите", които през втората част пропуснаха да разгромят своя опонент.

Капитанът Мартин Камбуров на три пъти, Дани Кики, Димитър Велковски, Александър Тунчев и Емил Гъргоров пропиляха отлични възможности за попадение след почивката, а Гай Мансур преди нея. Положителната новина в лагера на Локомотив е, че тимът показа коренно различно лице от това срещу германските аматьори от Вакер Нордхаузен преди два дни, когато отстъпиха с 0:2. Освен това за разлика от мача с германците футболистите се разминаха с травми въпреки много силния вятър и студеното за игра време. Двубоят се играе на комплекс "Мардан".

Наставникът на "смърфовете" Христо Колев заложи на четирима нови попълнения от първата минута. Това бяха Кавдански, Попов, Марчев и Мансур. В 25-ата минута попадение на Енеску бе отменено за игра с ръка на халфа. Боне в 31-ата минута бе близо до гол във вратата на "смърфовете", но стреля над гредата след подаване със задна ножица.

В 34-ата минута Мансур се възползва от лошо изритана от Граховац топка и напредна отдясно. Нападателят финтира бранител и подаде към Марчев, който технично от границата на наказателното поле даде аванс на Локо. Още следващата атака Мансур пропусна да удвои.

На почивката Колев замени седем футболисти, като пусна в игра Кристиян Кацарев, Ясин Амрауи, Александър Тунчев, Георги Вълчев, Мартин Раймов, Мартин Камбуров, Дани Кики.
В 48-ата минута Камбуров пропусна да вкара за 2:0, след като остана очи в очи с Граховац, който изби в корнер.

Гол на Камбуров с глава бе отменен поради засада в 58-ата минута. В 67-ата минута Камбуров отново пропусна сам срещу Граховац, след което и Велковски не успя да вкара, а накрая и Гъргоров, като се стигна само до ъглов удар в полза на пловдивчани.

Две минути преди 90-ата минута Камбуров отново пропусна след хубава атака, когато стреля над гредата от няколко метра. След може би най-хубавата атака в мача буквално в последните секунди Гъргоров излезе на стрелкова позиция, но нямаше късмет и прати топката на сантиметри от гредата на румънците.

Следващата проверка на Локо е в сряда срещу чешкия Височина (Ихлава)

ЛОКО (ПД) - СТУДЕНТСК ЯШ 1:0
1:0 Марчев (34)

ЛОКОМОТИВ (ПД) (I полувреме):
Витанов, Пламен Крумов, Мартин Кавдански, Попов, Крум Стоянов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Бирсент Караген, Зоран Балдовалиев, Веселин Марчев, Гай Мансур
ЛОКОМОТИВ (ПД) (II полувреме): Кристиян Кацарев, Крумов (57-Янъков), Ясин Амрауи, Александър Тунчев, Георги Вълчев, Карагерен (65-Димитър Велковски), Велев (70-Стефан Йефтовски), Мартин Раймов, Марчев (57- Гъргоров), Мартин Камбуров, Дани Кики

Студентск Яш (Румъния): 12.Бранко Граховац, 20 Войко, 4 Михалече, 23 Френсис, 30. Циганечю, 22. Митич, 6. Крецо, 13. Енеску, 16. Вивейрус, 21. Боле,14. Голубович