Шефилд Уензди отстрани Фулъм, Бодуров пак не игра

Отборът на Шефилд Уензди се класира за четвъртия кръг в турнира за ФА Къп, след като надигра с 2:1 тима на Фулъм на своя "Хилзбъро" днес. В състава на гостите отново отсъстваше българина Николай Бодуров, който почти не играе през този сезон.

Домакините откриха резултата в 42-ата минута чрез Бари Банън, но още в ответната атака Муса Дембеле възстанови равенството. Аде Нухиу обаче стана герой за своя тим в 73-ата минута, когато донесе успеха с 2:1 и прати отбора си в следващата фаза на турнира.

Любопитното е, че това бе втора поредна победа на "кукумявките" над Фулъм в рамките на 7 дни, като преди това те спечелиха и сблъсъка помежду им в Чемпиъншип с 1:0.

По рано през сезона Шефилд Уензди направи доста силно представяне в турнира за Купата на Лигата, където отстрани Нюкасъл и Арсенал и стигна до 1/4-финал, но там загуби от Стоук Сити. Сега "кукумявките" ще се надяват да повторят добрите си игри и в ФА Къп.