Дузпа в 93-ата минута измъкна един от най-безидейните мачове на Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия след измъчена победа с 1:0 над третодивизионния Шефилд Юнайтед. Уейн Рууни реализира точно дузпа в 93-ата минута и спаси "червените дяволи" срещу отбор, който се намира на 47 места зад именития си съперник в пирамидата на английския футбол. Селекцията на Луис ван Гаал, който заложи на титулярните си футболисти, изигра много безидеен мач, в който стигна до първия си точен удар в 69-ата минута. Вторият точен изстрел бе този на Рууни от бялата точка.

Ван Гаал бе направил три промени в своя състав - Матео Дармиан, Камерън Бортуик-Джаксън и Маруан Фелаини започнаха за сметка на Ашли Йънг, Фил Джоунс и Морган Шнайдерлин.

Домакините доминираха привидно през първата част, но отново не успяха да стигнат до гол до почивката, което се случи в десети пореден мач на "Олд Трафорд" през този сезон (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1, 0-0, 0-0, 0-0). Последният гол, вкаран през първото полувреме от играч на Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд", бе на 30 септември, когато Хуан Мата бе точен от дузпа срещу Волфсбург. Оттогава са изминали 101 дни!

В действията на "червените дяволи" нямаше нищо нестандартно и те не успяха да затруднят особено Шефилд Юнайтед. Рууни имаше две възможности, като в първата ситуация той бе изведен добре от Дармиан, преодоля вратаря, но след това се забави и пропусна момента, в който да подаде към свой съотборник. По-късно той получи втори добър извеждащ пас, но този път Лонг се хвърли смело в краката на нападателя и улови.

В 69-ата минута домакините отправиха първия си точен удар до момента, който по-скоро можеше да бъде определен като слабо подаване на Дармиан към вратаря на гостите. Три минути преди края Манчестър Юнайтед стигна до опасна ситуация, но удар отблизо на Марсиал бе блокиран от Брайфорд. В 90-ата минута шут на Депай отдалеч профуча покрай дясната греда на вратата на Лонг.

В трета минута на добавеното време Депай проби добре отляво и бе фаулиран от Хамънд в наказателното поле. Андре Маринър посочи бялата точка, а Уейн Рууни реализира дузпата, с което изпрати "червените дяволи" в четвъртия кръг на ФА Къп.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Дармиан, Смолинг, Блинд, Бортуик-Джаксън, Швайнщайгер, Фелаини (78'-Перейра), Ерера (60'-Лингард), Мата (60'-Дапей), Марсиал, Рууни

Шефилд Юнайтед: Лонг, Брайфорд, Башам, Кутс, Шарп (64'-Флин), Колинс, Уулфорд, Самън (91'-Дон), Макивъли (78'-Рийд), Едгар, Хамънд