Челси уверено премина напред в "ФА Къп" (видео)

Отборът на Челси не срещна особени трудности в домакинството си на Скънторп Юнайтед на "Стамфорд Бридж" и уверено продължи напред в турнира за Купата на Англия след успех с 2:0. Възпитаниците на Гуус Хидинк нямаха проблемите на други тимове от Висшата лига срещу опоненти от по-долните дивизии на английската лига и с попадения на Диего Коща през първата част и Рубен Лофтъс-Чийк след почивката стигнаха до рутинен успех.

Диего Коща откри резултата след само 13 минути игра на "Стамфорд Бридж". Бранислав Иванович центрира остро в наказателното поле от десния фланг и там Коща се пребори с бранителя на Скънторп Леърд, за да стреля и след рикошет в тялото на защитника топката да изненада вратаря Даниълс и да влети в мрежата му за 1:0. До края на полувремето домакините продължиха да владеят ситуацията на терена и притежанието на топката до почивката бе 80%-20% в полза на тима на Гуус Хидинк. Педро Родригес и Вилиан обаче пропуснаха възможности да вкарат второ попадение във вратата на съперника.

Началото на втората част предостави и две възможности за Скънторп да се върне в мача. Първо Асмир Бегович сбърка при изнасянето на топката в предни позиции и това позволи на гостите да създадат опасност пред вратата му, но те не се възползваха от това. След това пък реферът Крейг Поусън подмина сериозни претенции на гостите за дузпа в тяхна полза, след като Ван Веен нахлу в наказателното поле и бе съборен от Рамиреш. Телевизионните повторения показаха, че реферът е можел да покаже бялата точка , тъй като нарушение има, но той не стори това.

В 68-ата минута домакините удвоиха своя аванс. Вилиан изведе Сесар Аспиликуета по левия фланг, а неговото центриране бе засечено в мрежата на гостите от появилия се като резерва на полувремето Рубен Лофтъс-Чийк за 2:0. До края на мача гостите имаха възможност да отбележат почетен гол, но мощен удар на Кларк срещна лявата греда зад Бегович. В добавеното време на срещага гостите пропиляха и втори шанс, предоставен им от вратаря на домакините, който изпусна топката в малкото наказателно поле при изпълнение на корнер, но Бишъп стреля покрай гредата.

ЧЕЛСИ - СКЪНТОРП ЮНАЙТЕД 2:0
1:0 - Коща (13)
2:0 - Лофтъс-Чийк (68)

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

В друг мач от същия етап на турнира от днешния ден отборите на Карлайл и Йоувил завършиха наравно 2:2 на "Блумфийлд Роуд" и ще преиграват мача помежду си след две седмици. Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез попадения на Грейнджър в 25-ата минута и на Елис в 76-ата, но Йоувил и в двата случая намираше път обратно в мача с голове на Зоко (71) и Джефърс (90).

КАРЛАЙЛ - ЙОУВИЛ 2:2
1:0 - Грейнджър (25)
1:1 - Зоко (71)
2:1 - Елис (76)
2:2 - Джефърс (90)