Неостаряващият Дефоу разпиля Суонзи в дербито на закъсалите

Неостаравящият Джърмейн Дефоу продължава да е единствената надежда за спасение на закъсалия Съндърланд и днес за пореден път доказа това с хеттрик във вратата на Суонзи при успеха с 4:2 на "черните котки" при гостуването им на "Либърти Стейдиъм". Бившият английски национал разкъса останалите с човек по-малко "лебеди", за да донесе ценни три точки на своя отбор в борбата за оцеляване. Вече само точка дели днешните съперници в класирането.

Дефоу откри резултата след само три изиграни минути, възползвайки се от грешка на вратаря на домакините Лукаш Фабиански. Гилфи Сигурдсон обаче възстанови равенството от дузпа в 21-ата минута, преди да се стигне до решителната в мача 37-а. Тогава Кайл Ноутън от домакините бе изгонен с директен червен картон от рефера Греъм Скот при спорни обстоятелства за нарушение срещу Ян М'Вила. Още преди почивката обаче домакините успяха да осъществят пълен обрат, след като Андре Аю отбеляза за 2:1.

След почивката обаче момчетата на Големия Сам Алърдайс се възползваха на 100% от численото си преимущество и само четири минути след подновяването на играта изравниха за 2:2 чрез Патрик Ван Анхолт. След час игра Джърмейн Дефоу изведе гостите напред след центриране на Адам Джонсън, а отново той оформи крайното 2:4 след отлична комбинация на своя тим и пас от страна на Ван Анхолт.

С трите точки Съндърланд изпревари местния си съперник Нюкасъл и вече заема 18-ата позиция с 18 точки, една по-малко от днешния си съперник Суонзи, който е точно над "опасната зона" с 19 т. Днешният успех е втори пореден за "черните котки" над пряк опонент в борбата за оцеляване след 3:1 над Астън Вила само преди няколко дни.