"Подводницата" доплува на точка от Реал Мадрид (видео)

Отборът на Виляреал надигра с 2:0 гостуващия Спортинг Хихон в сблъсък от 19-ия кръг на Ла Лига. Седрик Бакамбю (26 и 51) вкара два гола за успеха след две асистенции на Роберто Солдадо. С победата "жълтите" се доближиха само на точка от третия Реал Мадрид, след като записаха шести пореден успех в Примера дивисион.

Първото полувреме беше белязано от отделни периоди на доминация на двата отбора, гол за "жълтите" и най-вече от отменено попадение за гостите. В 22-ата минута Луис Ернандес хвърли топката от тъч и тя влезе директно в мрежата без да докосва никого. Реферът отмени гола именно заради липсата на контакт на топката с друг футболист. Останаха съмнения и за нарушение в атака срещу вратаря Алфонс Ареола. В 26-ата Седрик Бакамбю откри резултата след подаване на Роберто Солдадо. Тъмнокожият стрелец само трябваше да насочи в мрежата - 1:0.

В началото на второто полувреме тимът на Марселино Гарсия Торал вкара втори гол. В 51-ата минута Денис Суарес започна контраатака, топката премина през Ману Тригерос, Жонатан дос Сантос и Солдадо и отново завърши с гол на Бакамбю - 2:0. Попадението уби интригата и намали темпото на двубоя. Двайсетина минути преди края Абелардо Фернандес извади левия си бек Исма Лопес и пусна още един централен нападател: Мигел Гереро. В 92-ата минута Лео Баптища преодоля вратаря Иван Куеяр, който беше излязъл 30-ина метра напред - Омар Маскарей се намеси с шпагат.

Хихонци продължават да затъват, докато Виляреал трупа точки и самочувствие.

Снимка: "Марка"