Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лацио направи седмицата още по-лоша за Фиорентина (видео)

Тази седмица се оказа доста неприятна за Фиорентина. След като в четвъртък тимът загуби с 0:1 доиграването на отложения мач с Дженоа, днес "виолетовите" паднаха и в гостуването си на Лацио от 17-ия кръг в Серия "А". Двубоят на "Олимпико" завърши при резултат 3:1 в полза на домакините, които си върнаха 3-ото място във временното класиране. Точни за успеха на "орлите" бяха Балде Кейта в 23-ата, Лукас Билия в 45-ата от дузпа и Стефан Раду в 90-ата минута. За гостите пък се разписа Мауро Сарате в 68-ата минута, а и късметът не бе на страната на флорентинци, които също получиха дузпа в своя полза, но Йосип Иличич пропусна от бялата точка.

Срещата започна с по-добра игра на Лацио и в 9-ата минута домакините стигнаха до първата си реална опасност в мача като Баштош стреля с глава отблизо, а Чиприан Тетерушану направи великолепно спасяване. След това в 22-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле топката попадна в Чиро Имобиле, който стреля силно, но много неточно над напречнта греда. Само минута по-късно обаче "орлите" стигнаха до откриване на резултата. Фелипе Андерсон подаде на Сергей Милинкович-Савич, който пък продължи към Балде Кейта и той отблизо не сгреши за 1:0.

Едва след гола Фиорентина леко надигна глава и в 40-ата минута и гостите създадоха нелоша атака, завършила с изстрел с глава на Федерико Бернардески, но право в ръцете на вратаря.

В добавеното време на първата част Милинкович-Савич направи за смяха защитата на госите, напредна в наказателното поле и бе съборен за дузпа. Лукас Билия пък стреля от бялата точка и удвои преднината на своя тим.

Втората част започна с по-активна игра на гостите и в 47-ата минута те получиха дузпа в своя полза за нарушение на Билия срещу Себастиан Кристофоро. Ударът на Йосип Иличич от бялата точка обаче бе спасен от вратаря. Флорентинци обаче продължиха да бъдат агресивни и в 65-ата минута се върнаха в мача. Тогава защитник се намеси лошо при едно подаване в пеналта и подари топката на Мауро Сарате, който отблизо нямаше как да сгреши за 2:1.

След това в рамките на две минути "виолетовите" пропуснаха две чудесни възможности да стигнат и до изравняване. Федерико Бернардески обстрелва вратата на съперника с бомбени изстрели от дистаниця, като първият в 70-ата минута мина встрани, а вторият в 71-ата бе спасен от Федерико Маркети.

В 83-ата минута гостите успяха и да отбележат гол, който бе отменен от съдията. В последната минута на срещата обаче Лацио реши всичко в своя полза. Домакините организираха чудесна контра и Стефан Раду със силен шут прати кълбото под плонжа на вратаря за крайното 3:1.

Така Лацио си върна 3-ото място в класирането с актив от 34 точки, като се доближи само на 1 от вечния враг Рома. Фиорентина пък остава на 9-ата позиция с 26 точки.