Лестър показа шампионската игра от миналия сезон и разпиля Ман Сити (видео)

Лестър показа шампионската си игра от миналия сезон и разби с 4:2 един от големите претенденти за титлата през тази година - Манчестър Сити. "Лисиците" шокираха своя съперник с три гола за 20 минути, реализирани от Джейми Варди (3', 20') и Анди Кинг (5'). След почивката Варди (78') оформи своя хеттрик, а в края Александър Коларов (82') и Нолито (90') направиха загубата на гостите малко по-почетна.

Селекцията на Клаудио Раниери сложи край на серията си от пет поредни срещи без победа в Премиър лийг. За Манчестър Сити пък това бе втора поредна шампионатна загуба и утре "гражданите" могат да се окажат на цели седем точки зад лидера, в случай че Челси победи Уест Бромич.

Мениджърът на "лисиците" Клаудио Раниери заложи на същия състав, който преди седмица загуби от Съндърланд. Ислам Слимани и Джейми Варди започнаха в атака за домакините, а Каспер Шмайхел не попадна в групата, въпреки че имаше информации, че се е възстановил от своята контузия. Джосеп Гуардиола не може да разчита на Серхио Агуеро и Фернандиньо, които получиха червени картони в дербито с Челси преди седмица. Вместо тях стартираха Келеши Иеанашо и Фернандо. Пабло Сабалета и Бакари Саня замениха Николас Отаменди и Льорой Сане.

Началото на двубоя бе абсолютно шокиращо, след като домакините поведоха с два гола след само пет минути игра. В третата Марез обработи дълго подаване и веднага подаде към Слимани. Нападателят след това намери Варди, който стреля в далечния ъгъл, вкарвайки първото си попадение след голова суша, продължила 16 мача. Две минути след това Хут свали добре към Слимани, който пусна топката на пътя на Анди Кинг. Последният стреля от границата на наказателното поле, Браво също не се намеси добре - 2:0.  В 20-ата минута преднината на Лестър стана класическа. Марез изведе Варди с 40-метров пас. Английският национал премина с лекота покрай Браво - 3:0. Скоро след това Марез пропусна възможност за четвърти гол.

Последва натиск на Манчестър Сити, но "гражданите" действаха доста разконцентрирано и очевидно липсваше синхрон между играчите при новата схема, която Гуардиола бе наложил в този двубой. Коларов изпусна с глава. Де Бройне също имаше възможност, от която не се възползва. Именно белгиецът бе единственият играч на Манчестър Сити, който се представи на високо ниво през тази първа част.

В края на полувремето гостите имаха претенции за дузпа заради това, че Хут задържа за фланелката Стоунс при корнер в полза на "гражданите". Сигнал обаче не последва.

Второто полувреме започна със силен натиск на Манчестър Сити. Иеанашо, Де Бройне, Гюндоган и Сабалета пропуснаха добри възможности.

В 78-ата минута Джейми Варди оформи своя хеттрик. Джон Стоунс, който изигра много слаб мач днес, върна лошо към Браво. Варди настигна топката, премина покрай стража и от малък ъгъл стреля към вратата. Топката чукна далечната греда и след това се търкулна по голлинията. Саня изчисти, но технологията на голлинията показа, че има гол.

В 82-рата минута Александър Коларов намали за гостите след добро изпълнение на пряк свободен удар. В последната минута Нолито оформи крайния резултат, след като засече отблизо подаване на Коларов.

Ман Сити е на четвърта позиция с актив от 30 точки. Лестър заема 14-о място.