Селтик отново взе точка от Сити (видео)

Селтик стигна до второ равенство срещу Манчестър Сити в група С на Шампионската лига. Този път отборът на Брендън Роджърс завърши 1:1 на "Етихад". Двубоят нямаше значение и за двата отбора. "Гражданите" завършват на второто място зад Барселона, а шотландците вече бяха отпаднали от надпреварата.

Патрик Робъртс, който играе в Селтик под наем от Сити, откри резултата в 4-ата минута. 19-годишният талант проби отдясно и с хубав удар прати топката в мрежата. Радостта на гостите бе много кратка, тъй като в осмата минута Келеши Иенашо изравни. Той получи подаване от Нолито и с мощен шут не остави шансове на вратаря.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола бе направил девет промени от загубата от Челси, като сред титулярите бяха тийнейджърите Пабло Мафео и Тосин Адарабиойо. Селтик бе на другия полюс и подходи доста по-сериозно към срещата. Шотландците дори можеха да си тръгнат с победа, но влезлите като резерви Лей Грифитс и Гари Макай-Стивън пропуснаха добри възможности.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СЕЛТИК 1:1
0:1 - Робъртс (4)
1:1 - Иенашо (8)