Марсилия не прости на Нанси

Олимпик Марсилия победи с 3:0 Нанси в мач от 16-ия кръг на Лига 1 и феновете на тима имат повод за надежда, че тимът най-накрая ще тръгне по възходяща линия. ОМ можеше да спечели с по-сериозна разлика, тъй като имаше още няколко чисти положения за гол.

През първата част гостите успяха да удържат нулевото равенство, но веднага след подновяването на играта домакините откриха. Флориан Товен вкара с отличен далечен удар. Десетина минути преди края на срещата Бафетимби Гомис удвои, след като овладя топката в наказателното поле и с мощен шут я прати в мрежата. Малко по-късно Нанси остана с човек по-малко, след като Беноа Педерти бе изгонен, а в края на мача мача Клинтън Н’Жие оформи крайното 3:0 с диагонален удар. В класирането Марсилия е на девето място с 21 точки, докато Нанси е 16-и с 16.