С помощ от съдията Севиля пребори Ла Коруня (видео)

Севиля губеше с 1:2 до 87-ата минута при гостуването си на Депортиво Ла Коруня, но успя да измъкна трите точки след късни голове за 3:2. С тази победа шампионът в Лига Европа излезе поне за малко на трето място преди изиграването на останалите двубои от 12-ия кръг на Примера дивисион.  Появилият се като смяна на почивката Витоло вркара за 2:2 три минути преди края, а след това съотборникът му Габриел Меркадо заби третото попадение в добавеното време.

Двубоят обаче можеше да се развие по коренно различен начин, тъй като в 74-ата минута същият този Меркадо като че ли заслужаваше да бъде изгонен с директен червен картон. Тогава аржентинецът видимо фаулира в наказателното поле Флорин Андоне, който се беше устремил сам срещу вратаря. Вместо обаче да отсъди дузпа и да отстрани бранителя, съдията Антонио Мигел Матеу Лахос подмина ситуацията.

Иначе домакините поведоха още преди изтичането на първата минута чрез Райън Бабел, а в 43-ата минута удвоиха преднината си след спиращо дъха изпълнение на новото попълнение Андоне. Секунди след гола за 2:0 обаче Стеван Нзонзи върна севилци в двубоя, което се оказа ключово за втората част.

Тимът от "Риасор" остава без победа в пета поредна среща и рускува да падне под чертата.