ПСЖ извади на показ офанзивната си мощ (видео)

12-ият кръг в Лига 1 завърши с разгромна победа на шампиона Пари Сен Жермен срещу намиращия се във форма тим на Рен с 4:0. Гостите пристигнаха на "Парк де Пренс" след 3 победи в последните си 4 мача, но срещу звездния състав на Унай Емери нямаха никакви шансове. Желсон Фернандес си вкара автогол в 31-ата минута, а оттам нататък за парижани бе лесно и с попадения на Единсон Кавани, Адриен Рабио и Марко Верати те стигнаха до изразителен успех.

Кавани и Анхел ди Мария направиха пропуски в началото, а стражът на Рен Беноа Костил направи акробатично спасяване след удар с глава на Тиаго Силва. В 31-ата минута при идентична ситуация Кавани засече центриране от корнер и уцели напречната греда, топката се отби от тялото на Костил и изненада стоящия на гредата Желсон Фернандеш, който  не можа да реагира и позволи тя да премине голлинията.
Малко по-късно защитата на гостите подари топката на Кавани, който веднага стреля в далечния ъгъл и покачи на 2:0. Това бе 11-о попадение за уругваеца през сезона и той поведе при голмайсторите в Лига 1. В края на полувремето обаче нападателят получи контузия и бе заменен от Хесе Родригес.

Третият гол бе дело на Адриен Рабио в 67-ата минута с мощен удар извън наказателното поле. Костил успя само да докосне топката, но не и да я спре. В 79-ата минута Марко Верати оформи крайното 4:0.

След тази победа ПСЖ се изравни с Монако на второто място и изостава на 3 точки от водача Ница.