Селта направи обрат срещу Валенсия (видео)

Отборът на Селта посече с 2:1 Валенсия в среща от 11-ия кръг на Ла Лига, играна във Виго. "Прилепите" отбелязаха първи след гол от дузпа на Даниел Парехо (32). Попадения на Факундо Ронкалия (43) и Джон Гуидети (77) донесоха трите точки на галиския тим.

В шестата минута домакините оставиха сам Луиш Нани, който стреля с глава и създаде първото голово положение в мача. В първите минути и двата тима често губеха топката и така играта нерядко се накъсваше без нарушения. В 24-ата Джон Гуидети падна в опит да си спечели дузпа, но видя жълт картон за симулация. Публиката реагира остро, тъй като имаше контакт между шведския нападател и Есекиел Гарай, макар той да не беше достатъчен за рефера да посочи бялата точка.

Седем минути по-късно в другото наказателно поле съдията Клос Гомес посочи бялата точка. Дузпата беше чиста след фал на Давид Костас. Даниел Парехо отбеляза от 11-те метра за 0:1. В 36-ата Факундо Ронкалия центрира, а Мартин Монтоя игра с ръка. Съдията пропусна положението и разгневи още повече хората по трибуните. Ръка имаше, но тя беше извън наказателното поле. В 43-ата "небесносините" изравниха след хубав удар на десния бек Ронкалия - 1:1. В края полувремето Рубен Бланко спаси удар на Нани след лошо изчистване на Костас.

Втората част започна с натиск на тима на Едуардо Берицо, който обаче не донесе голови възможност. В 56-ата Парехо можеше да вкара, но шутира в тялото на защитник, докато вратарят беше далеч. Минута по-късно Родриго Морено беше изведен срещу вратаря, но след ниския му удар топката премина покрай далечната греда. В 64-ата Бланко изби над гредата след сериозен шут на Нани.

Четири минути по-късно Жоао Кансело центрира, а европейският шампион с Португалия не уцели добре топката от въздуха. В 76-ата Гуидети изскочи на голова позиция, шутира силно, но Диего Алвеш изби с крак. Домакините изпълниха хитро корнера, последва центриране към Гуидети, който вкара с плонж - 2:1. До края момчетата на Чезаре Прандели не измислиха как да стигнат до изравнителен гол.

Тимът от Виго се качи до седмото място, а "лос че" са едва 15-и.

Снимка: Twitter