Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Лил живна с успех над Бастия

Отборът на Лил победи с 2:1 Бастия в мач от десетия кръг на Лига 1. “Кучетата” стигнаха до успеха през втората част, като първо Себастиен Коршия откри с отличен пряк свободен удар в 51-ата минута. Само шест по-късно героят от финала на Евро 2016 Едер удвои. Корсиканците се опитаха да обърнат развоя на мача, но стигнаха само до почетно попадение в 71-ата минута чрез Садио Диало.

С победата си днес Лил излязоха от зоната на изпадащите, събирайки актив от десет точки. В момента играчите на Фредерик Антонети са на 16-о място. Бастия има същия актив, но по-добрата голова разлика ги праща една позиция по-нагоре. Корсиканците обаче вече са в серия от три поредни загуби.