Атлетик Билбао удари Севиля и се изстреля трети

Отборът на Атлетик Билбао надви с 3:1 Севиля в мач от шестия кръг на Ла Лига, игран на "Сан Мамес". Микел Сан Хосе (26), Микел Баленсиага (66) и Ариц Адурис (90 - дузпа) се разписаха за баските. За южняците точен беше Самир Насри (55). Това е четвърта поредна победа за билбаинци в шампионата, която ги изкачи на третата позиция.

Първата възможност за гол стана факт в четвъртата минута, когато Иняки Уилиямс шутира и топката излезе в корнер. Тъмнокожият баск стреля в обсега на Салваторе Сиригу в осмата минута. Момчетата на Ернесто Валверде търсиха по-настойчиво заплахи за вратата на съперника. В 22-ата Ариц Адурис също получи шанс за удар, но не сполучи от малък ъгъл.

В 26-ата "лъвовете" поведоха в резултата. След късо изпълнение на корнер топката беше пратена в малкото наказателно поле, където Микел Сан Хосе отблизо реализира. Опорният халф не насочи добре топката при първия си опит, но впоследствие я измъкна току пред Сиригу и вкара - 1:0. В 41-ата Висенте Ибора игра с ръка в наказателното поле, спирайки пътя на топката. Съдията Ернандес Ернандес не даде дузпа и сгреши, навличайки си гнева на феновете.

Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" успяха да изравнят в началото на втората част. В 55-ата минута Самир Насри добави топката в мрежата след неубедително избиване на Кепа Арисабалага. В 66-ата левият бек на баските Микел Баленсиага реализира страхотен гол. Финтира Мариано и след това прати топкара далеч от обсега на Сиригу - 2:1. Това беше и първи гол за Баленсиага в 10-годишната му професионална кариера. Хорхе Сампаоли реагира, изваждайки централен защитник и вкарвайки нападател. В 73-ата Пабло Сарабия стреля опасно, но Кепа съумя да избие в корнер.

В 88-ата вратарят на андалусци Сиригу направи изключителна глупост. Двамата с Ариц Адурис скочиха за висока топка, стражът я улови без проблеми, но след приземяването удари с лакът в главата баския нападател - дузпа и червен картон. Тъй като Сампаоли беше извършил и трите си смени, на вратата на гостите застана Висенте Ибора. Халфът не успя да отрази удара от бялата точка на Адурис - 3:1.

Снимка: El Correo