Тотнъм включи на пета скорост и прегази Джилингам

Отборът на Тотнъм се класира без никакъв проблем за четвъртия кръг на Купата на Лигата в Англия. Тази вечер "шпорите" надиграха с категоричното 5:0 тима на Джилингам и така си гарантираха продължаване напред в турнира.

Кристиан Ериксен даде преднина от два гола на своя тим. Първо в 31-ата минута датчанинът с бомбен шут откри резултата, а след това след хубава комбинация с Ерик Ламела в 48-ата минута бе изведен в наказателното поле и технично удвои.

В 51-ата минута лондончани получиха дузпа в своя полза, а Винсент Янсен бе точен от бялата точка за 3:0.

Последните две попадения бяха дело на Джош Онома в 65-ата и Ерик Ламела в 68-ата минута.

Така Тотнъм вече е сигурен участник в следващата фаза на надпреварата и чака с неетърпение какъв противник ще му отреди жребия.

Тотнъм - Джилингам 5:0
1:0 Ериксен (31)
2:0 Ериксен (48)
3:0 Янсен (51)
4:0 Онома (65)
5:0 Ламела (68)