Тотнъм излезе трети, но даде свидни жертви (видео)

Тотнъм победи с 1:0 Съндърланд на "Уайт Харт Лейн", благодарение на което "шпорите" излязоха на трето място във временното класиране. Единственото попадение реализира Хари Кейн (59'), който обаче в края получи контузия, която може да се окаже и по-тежка. Ерик Дайър и Муса Дембеле също напуснаха с травми.

Eрик Ламела, Кристиан Ериксен и Бен Дейвис бяха оставени на скамейката за началото. Муса Сисоко започна за първи път за Тотнъм, а Виктор Уаняма и Муса Дембеле също стартираха. Три промени имаше и в състава на гостите - Дидие Н'Донг, Лий Катърмол и Стивън Пиенаар започнаха като титуляри за "черните котки".

От самото начало "шпорите" се хвърлиха в атака, но Пикфорд на няколко пъти се намеси много добре след удари на Кейн и Алдервейрелд. В 39-ата минута пък шут на Сон срещна гредата. В самия край на първата част гостите можеха изненадващо да поведат, но Уокър изчисти от голлинията удар от няколко метра на Пиенаар.

В 59-ата минута Хари Кейн откри резултата. Кайл Уокър центрира отдясно, Деле Али свали с глава, но когато изглеждаше, че отбраната на Съндърланд ще се справи и ще изчисти, Папи Джилободжи сгреши фатално и подари топката на Кейн, който отблизо направи 1:0.

Али, Дайър и Ламела пропуснаха добри възможности да удвоят, а Маурисио Почетино трябваше да направи три принудителни промени, като Дембеле, Дайър и Кейн напуснаха накуцвайки. Най-сериозно изглеждаше положението на голмайстора на Тотнъм, за когото впоследствие бе донесена и носилка.

В последната минута на редовното време Янузай получи втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко.

Тотнъм е без загуба и има вече 11 точки, докато "черните котки" остават само с една.