100 години ски спорт в България

Карнобат с нова фиеста в трета лига

С истинско футболно шоу почерпиха феновете на отбора състезателите на Карнобат, които и след 7-мия кръг в трета лига оглавяват таблицата на югоизточната зона. Със 7:2 момчетата на Георги Калоянов се наложиха срещу Раковски, а три от головете в мача паднаха след изпълнения на дузпи.

Петър Колев вкара хеттрик за домакините, Живко Димов отбеляза два гола, един от които от дузпа. Йозгюр Садула (от дузпа) и Яни Николов също се записаха сред голмайсторите в двубоя. Запрян Запрянов (от дузпа) и Иван Гендов бяха точни за гостите от Раковски.

Дебют за Карнобат направиха Диян Лефтеров, играл за последно в Поморие, както и юношите Росиян Нейков и Радостин Георгиев. Талантите се появиха през втората част, докато Лефтеров започна мача като титуляр и бе заменен в началото на второто полувреме.Любопитно е да се отбележи, че юношата Росиян Нейков сложи капитанската лента, в момент, в който влезе на мястото на титулярния капитан Пламен Димитров.

Домакините, които още до почивката поведоха с 4:0, можеха да спечелят и двуцифрен резултат, ако не бяха редицата пропуски пред вратата на Раковски.

Макар и без няколко контузени играчи, Карнобат не срещна особени трудности със своя опонент, като атестат за това е и крайният резултат.

КАРНОБАТ: Христиан Славов, Диян Лефтеров /55 – Ангел Лазаров/, Стоян Калпаклиев, Пламен Димитров /72 – Росиян Нейков/, Ясен Тузаков /66 – Радостин Георгиев/, Митко Митев, Йозгюр Садула, Живко Димов, Марин Маринов, Яни Николов, Петър Колев

РАКОВСКИ: Марио Белев /80 – Георги Балджийски/, Павел Янев, Асен Самуилов, Рангел Кордов, Георги Йотовски, Венцислав Изевлов /67 – Петър Ранчев/, Стоян Григоров, Иван Гендов, Запрян Запрянов, Стефан Рабаджийски /56 – Сашко Лачев/, Петър Райков