Монако продължава да е във форма

Отборът на Монако затвърди впечатлението, че се намира в отлична форма в последно време и след като преди седмица победи шампиона Пари Сен Жермен, днес се разправи с коравия тим на Лил с 4:1 като гост.

Монегаските не се бавиха да излязат напред в резултата в двубоя от четвъртия кръг на Лига 1 и още във втората минута поведоха с гол на френския национал Джибирл Сидибе. В 17-ата минута пък Алами Туре удвои и даде комфортна преднина на тима си. В началото на втората част Фабиньо вкара трети гол след пас на Валер Жермен, а новото попълнение Камил Глик довърши домакините с четвърто в 71-ата минута. В последните секунди на мача Жулиен Палмери вкара почетен гол за "кучетата". С победата си днес Монако се изкачи на първо място в класирането с десет точки. Лил от своя страна е с четири точки в долната част на подреждането.