Испанският вулкан изригна за едно полувреме (видео)

Световният шампион от 2010 г. Испания даде начало на похода си към Мондиала в Русия със смазваща победа с 8:0 срещу Лихтенщайн в квалификация от Група "G". Домакините изиграха рядко срещано второ полувреме, в което вкараха седем от головете си. Диего Коща, Давид Силва и Алваро Мората се разписаха по два пъти, а попадения добавиха още Сержи Роберто и Витоло.

Разликата на стадиона в Леон можеше да бъде още по-голяма, но Коке удари греда, а и едно попадение на Давид Силва беше отменено заради засада.

В друг мач от групата Италия надви Израел с 3:1, а след месец е дербито между двата фаворита.

Поливалентният футболист на Барселона Сержи Роберто действаше като десен защитник в състава на домакините. В своя дебют новият селекционер на "Ла Роха" Хулен Лопетеги заложи в предни позиции на Диего Коща, Давид Силва и Витоло, а Нолито и Мората останаха на пейката, но по-късно все пак се появиха в игра. Андрес Иниеста пък се възстановява от контузия и изобщо не беше в групата.

Очаквано непретенциозният съперник от Лихтенщайн се затвори в своята половина, но капитулира още в 10-ата минута, когато Коке центрира от фал и Коща забоде кълбото в мрежата за 1:0. Това обаче не улесни домакините, защото гостите с нищо не промениха поведението си на терена и до края на първата част успяха да запазят вратата си от ново попадение. Най-близо до гол "фуриите" бяха в 40-ата минута, когато защитниците на Лихтенщайн на два пъти изчистиха от голлинията в рамките на няколко секунди.

На полувремето Лопетеги засили атаката на своя отбор с вкарването на Нолито за сметка на Тиаго Алкантара и това веднага даде резултат. Десет минути след появата си на терена нападателят на Манчестър Сити изведе Сержи Роберто за дебютния му гол с националната фланелка.

Този гол окончателно свали гарда на съперника и в две поредни атаки - в 59-ата и 60-ата минути, Давид Силва и Витоло покачиха аванса на Испания на 4:0. Не след дълго дойде и петият гол, дело отново на Диего Коща в 66-ата минута, след което бразилецът отстъпи мястото си, за да може и Мората да поиграе. Острието на Реал Мадрид показа колко е жаден за футбол и продължи инерцията с два гола за няколко секунди, преди в края Давид Силва да сложи точка на голеадата.

Интересното е, че при появата си на терена Жерард Пике беше аплодиран от местните фенове. Досега защитникът на Барса беше постоянно обиждан по испанските стадиони заради изразената от него подкрепа за незавимист на Каталуня. Особено видно това беше точно в Леон преди 15 месеца.

Третият мач в групата тази вечер между Албания и Македония беше прекратен при 1:1 в 76-ата минута заради силен дъжд.

ИСПАНИЯ - ЛИХТЕНЩАЙН 8:0