Голово шоу в Ботевград спря Миньор

Изключително интересен и драматичен двубой изиграха отборите на Балкан (Ботевград) и Миньор (Перник) в 5-ия кръг на Югозападната трета лига. Двата тима завършиха 3:3, като това са първи загубени точки за "чуковоте", които имаха четири поредни победи досега. Домакините пък остават без успех този сезон, тъй като записаха четвърто равенство.

Домакините откриха в 12-та минута с попадение на Цветелин Цаковски, който получи прецизен пас от Иван Редовски. Томислав Павлов обаче изравни в 16-ата минута, когато бе точен с удар от границата на наказателното поле.

Последва прекъсване на играта от Вихрен Манев заради нахлуване на фенове от гостуващата агитка.  Веднага след подновяването на играта "зелено-белите" отново излязоха напред. Това се случи в 30-та минута с попадение на Борис Райчев, който бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите. Последната минута на сериозното продължението на първата част Миньор отново изравни.

В 53-ата минута "жълто-черните" стигнаха до пълен обрат с гол на Христо Петров, който бе оставен непокрит. Пет минути по-късно обаче Бояджиев изравни.

До края на срещата перничани натискаха, но домакините удържаха за крайното 3-3. "Ключовият период в мача бе при резултат 2-1 за нас. Имахме две положения и ако бяхме вкарали за 3-1, изходът на мача можеше и да е в наша полза. Минути след края на срещата съм раздвоен в оценката си - можехме както да победим, така и да загубим", допълни Иван Редовски пред botevgrad.com.

Балкан 1929: Мечикян, Мартинов, Р. Андреев, Райчев, Ботев, Мартинков, Бояджиев (76 - М. Маринов), Атанасов, С. Николов (59 - А. Андреев), Редовски (59 - Златев), Цаковски