Литекс разби и Академик (Свищов)

Литекс победи в Ловеч Академик (Свищов) с 4:0 в среща от 4-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Живко Желев имаше тотално превъзходство през цялото време и дори пропусна да бие с по-голям резултат. Тон за успеха даде Тодор Тодоров с гол от дузпа в 17-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Константин Генков. "Студентите" обаче не бяха съгласни с решението на рефера Румен Христов. Малко след откриването на резултата гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Стефан Гинчев.

Съдията обаче не уважи желанието им. В 37-ата минута Генков получи топката отляво и покачи на 2:0. След почивката два пъти се разписа Ангел Здравчев, който влезе като резерва в средата на първата част на мястото на контузения Искрен Писарев. В 75-ата минута Здравчев шутира неспасяемо от границата на наказателното поле за 3:0. Десетина минути преди края пък бе изведен сам срещу вратаря и го надигра – 4:0. Така ловешкият тим продължава с пълен актив от началото на сезона – 3 победи от 3 мача.
"Оранжевите" вече имат голова-разлика 15:1 след победите с 6:0 над Севлиево и 5:1 над Първа атомна.

Литекс – Академик 4:0

1:0 Тодоров (15)
2:0 Генков (37)
3:0 Здравчев (75)
4:0 Здравчев (80)

снимка:lovechnews.bg