Новият Литекс стартира с 6:0 в Габрово

Летящ старт за новосформирания отбор на Литекс (Ловеч). Селекцията на Живко Желев започна с разгромна победа – 6:0 в Габрово над местния Янтра. Двубоят е от 2-ия кръг на Северозападната Трета лига. (Първият като домакин на Първа атомна (Козлодуй) бе отложен заради довършителни процедури около обединенията и в двата клуба.) Победата можеше да е и с двуцифрен резултат, ако не бяха многобройните пропуски в заключителната фаза.

През първото полувреме обаче домакините дадоха известен отпор. Дори в началото лидера им Пламен Кожухаров сам си създаде две голови ситуации, но не успя да надиграе ловешкия страж Диян Вълков. В 20-ата минута Искрен Писарев даде начало на голеадата. След почивката трагичната габровска защита улесни съперника. В 55-ата минута бранителя Емил Грозев удвои аванса на Литекс. Последваха нови две попадения на Писарев в 57-а, 65-ата минута. След още четвърт час резултата вече беше 6:0, като сред реализаторите се записаха Денил Селимински и Йоан Петков.

"Доволен съм от резултата, но ни предстои още много работа. Като за първи мач в началото се усещаше напрежение в нашия състав, но това е нормално. Спечелихме един двубой, но нивата е много дълга и сериозните изпитания тъпърва предстоят“, коментира наставника на Литекс – Живко Желев.

Съставите на двата отбора:

Янтра: Кольо Андреев – Ивайло Илиев, Иво Георгиев, Мартин Ангелов, Захари Михайлов, Константин Йорданов, Димитър Кръстев, Мартин Тодоров /75-Веско Караколев/, Станислав Мехмедов, Ивайло Иванов /65-Росен Филипов/, Пламен Кожухаров.
Старши треньор – Петър Кръстев

Литекс: Диян Вълков – Стефан Крачунов, Виктор Мицаков, Емил Грозев, Иван Иванов, Дилян Димитров, Константин Генков /65-Александър Асенов/, Тодор Тодоров /60-Денил Селимински/, Руслан Иванов, Кристиян Петков /70-Йоан Петков/, Искрен Писарев.