Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Здравко Лазаров с първи гол за Хебър

Хебър дебютира със загуба в новото издание на Югозападната трета лига. Хебърци отстъпиха с 1:2 на основния претендент за първото място Пирин (Гоце Делчев).

Гостите, в чийто редици имаше 7 бивши играчи от професионалния футбол, започнаха мача с по-голямо самочувствие. В 9-та минута обаче ликуваха домакините. Капитанът на Хебър Здравко Лазаров беше изведен на огнева позиция и не сбърка, откривайки резултата – 1:0.

Пиринци не трепнаха от студения душ и веднага пренесоха играта в половината на Хебър. След само 6 минути игра те изравниха с попадение на Георги Самокишев. Опитният бранител надскочи защитата на Хебър при едно центриране и заби топката в мрежата на Стоичков за 1:1. До почивката Пирин се размина с втори гол само по чудо. Почти всяко центрираше всяваше смут в отбраната на Хебър, която показа сериозни слабости при статичните положения.

Неврокопчани все пак стигнаха до втори гол в 59-та минута. Тогава след един спорно отсъден фаул Мартин Газиев центрира топката към вратата на Стоичков. Последният изби кълбото, но то се удари в играч на Хебър и стигна до Ловков, който отблизо опъна мрежата на домакините – 1:2. След този гол Пирин се прибра в своята половина и заигра на контраатаки. Хебърци раздвижиха играта си с влизането на Панчев и Александър Димитров, но в завършващата фаза липсваше ефективност. Така минутите се изнизваха и статуковото остана непроменено.

Хебър: Стоичков, Николаев, Геров, Захариев (75 – Иванов), Милушев, Здравков, Керчев (44 – Ал. Димитров), Колев, Лазаров (капитан), Джамов, Петров (56 – Панчев).