Бдин (Видин) и Вихър (Славяново) си вкараха по веднъж

Без победител – 1:1 завърши дербито на първия кръг в Северозападната Трета лига във Видин между местния Бдин и Вихър (Славяново). Около 400 зрители станаха свидетели на интересен, напрегнат и равностоен двубой. И двата отбора имаха своите шансове за краен успех. Изходът обаче бе решен от две грешки в защитата. След безплодно първо полувреме, домакините започнаха с гол второто. В 49-ата минута Ангел Каишев центрира и опитния Александър Соколов изпрати топката в мрежата на гостите – 1:0. В 52-ата минута той можеше да предреши крайния изход ако бе стрелял в мрежата, а не в гредата. Малко след това съотборника му Ивелин Георгиев стори същото от фаул.
В 79-ата минута пък Траян Димитров бе най-съобразителен в продължително разбъркване пред видинската врата, но не и достатъчно точен – след удара му топката срещна гредата. Секунди преди последния съдийски сигнал Иван Иванов отблизо фиксира крайното 1:1.

Съставите на двата отбора:
Бдин:
Ст.Димитров – М.Димитров, Цветков, Николов, Ев.Георгиев, Л.Иванов /77-Михайлов/, Ивайло Красимиров Иванов, Соколов, Каишев, Л.Георгиев /72-Кирилов/, Виолинов.
Старши треньор – Роберт Петров
Вихър: Линев – Н.Иванов, Ивайло Здравков Иванов, Великов, Б.Иванов, Кръстев, Тр.Димитров, Маринов /57-Боянов/, Тодоров, Систов /15- Г.Георгиев/, Иван Иванов.
Старши треньор – Красимир Бислимов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!