Евроколеж взе точка в Нова Загора

Отборът на Евроколеж завърши 1:1 при гостуването на Загорец в мач от първия кръг на Югоизточна трета лига. За пловдивчани вкара Тодор Тимонов, а за домакините Мариян Черняев. Първата част започна с домакински натиск, но без голова опасност пред Апостол Стоянов. В 20-ата минута Николай Николов беше съборен в наказателното поле, но съдията Стойчо Стоев подмина положението.

В 23- ата минута защитник на домакините игра с ръка на дъгата на наказателното поле. Георги Куртев и Тодор Тимонов изпълниха заучено положение и Лимона със силен удар вкара във вратарския ъгъл за 0:1. Втората част домакините от Загорец отново упражниха натиск, който доведе до изравняване. В 49-минута Юлиан Шекеров беше съборен в наказателното поле и съдията Стоев свири дузпа. Мариян Черняев реализира за 1:1. До края на мача и двата тима търсиха победата, но до нов гол не се стигна.

В последната минута при атака на колежани Веселин Отман беше фаулиран в наказателното поле, но реферът Стойчо Стоев подмина положението.

Снимка: fceurocollege.com