Виктория (Пилзен) загря с убедителна победа за Лудогорец

Шампионът на Чехия Виктория (Пилзен) постигна убедителна победа с 3:0 над Прибрам като гост в мач от третия кръг в чешкото първенство. Това бе последен мач за тима на Виктория преди срещата с Лудогорец от плейофния кръг в Шампионската лига, която е в сряда. Марек Бакош даде аванс на Виктория в 24-ата минута, след като бе точен от дузпа. В 37-ата минута гостите от Пилзен удвоиха аванса си чрез Михал Дуриш, а крайното 3:0 бе оформено в 48-ата минута от Ян Коварлик. В 73-ата минута Ян Копич бе изгонен за втори жълт, но дори останали с човек по-малко гостите не отстъпваха по никакъв начин на тима на Прибрам.

В класирането в чешката Първа лига водач със 7 точки от три мача е Виктория, но вторият и третият Млада Болеслав и Яблонец, които имат по 6 точки, играят в събота. Прибрам е на последното 16-о място без точка и без отбелязан гол.