Виктория Пилзен с грешна стъпка срещу Бохемианс

Шампионът на Чехия Виктория Пилзен изненадващо завърши наравно 1:1 с Бохемианс 1905 в мач от втория кръг на чешкото първенство. Двубоят, който се игра на "Доосан Арена" в Пилзен, започна по най-добрия начин за домакините, които откриха още в 10-ата минута. Давид Лимберски бе изведен в чешка уличка зад защитата на Бохемианс и напредна до аутлинията, а оттам върна назад към Ян Копич, който на празна врата откри резултата. В 36-ата минута, при една от редките си атаки, Бохемианс изравни чрез Мартин Хашек.

До края на срещата Виктория търсеше много по-активно гола, но липсата на късмет и добрата игра на вратаря на Бохемианс Виктор Будински оставиха резултата 1:1. Със спечелената точка Виктория Пилзен излезе на второ място в класирането с 4 точки, две по-малко от водача Млада Болеслав. Домакините ще се изправят срещу Лудогорец в плейофен сблъсък за влизане в групите на Шампионската лига, като първата среща е на 17 август.

Състав на Виктория Пилзен: Козачик - Резник (Коварлик 71'), Хубник, Баранек, Лимберски - Хросовски (Хромада 81'), Хорава - Петржела (Бакош 60'), Колар, Копич - Кърменчик