Симона Петкова с нови два гола за Лийдс Лейдис

Българската футболистка - габровската красавица Симона Петкова, продължава да впечатлява ръководството, съотборничките си и привържениците на своя нов тим – Лийдс Лейдис. Мони отбеляза два гола и асистира за един при първата победа на отбора в предсезонната подготовка. Дамите от Лийдс се наложиха с 5:1 при гостуването си на Нортън & Стоктън.

Бившата състезателка на ФК Габрово откри резултата в мача, след като беше изведена от дълбочина и елиминира вратарката на домакините. Второто и попадение беше най-красивото в срещата. Мони прибра топката с левия крак, с което елиминира бранител, и моментално стреля с десния, като заби топката под напречната греда за 0:3. През втората част габровският талант направи и чудесна асистенция за петото попадение на Лийдс Лейдис. Съвсем заслужено Симона беше определена за играч на мача и след неговия край беше интервюирана, заедно с капитанката на отбора.

"Нямам думи да опиша емоцията, която изживявам, когато чуя феновете да пеят моето име след гол. Щастлива съм! Нещата се развиват в добра посока и определено изпитвам задоволство да играя тук. Имам амбицията да се кача и по-нагоре, но до тук бих казала, че вървя в правилната посока", сподели за sport-gabrovo.com Симона Петкова

Това бяха третия и четвъртия гол на Мони с екипа на Лийдс Лейдис. Тя има на сметката си и две асистенции, и е топ реализатор на тима в предсезонната подготовка.

На отбора предстои още една проверка срещу участника в Суперлигата на Ангрия Донкастър Роувърс Белс, а на 21 август първенството в Северна Дивизия 1 започва. Първият мач на Симона Петкова и съотборничките и е на 21 август – гостуване на Транмиър Роувърс Лейдис.