Франция победи Австралия на старта на турнира по Ръгби-7 за мъже

Тери Бурауа записа цели 24 точки при победата на националния отбор на Франция с 31:14 над Австралия в първи мач от турнира по Ръгби-7 за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Във втория мач от група "Б" отборът на Република Южна Африка надви с 24:0 Испания.

Бурауа записа първия си трай (есе) след 4:04 минути игра на стадион "Деодоро", а две минути по-късно навлезе отново в зоната на австралийците, които станаха шампиони за жени в понеделник. И в двата случая Бурауа прати топката между пилоните за допълнителни точки, а Франция поведе с 14 точки срещу австралийската седмица. Той добави и един наказателен удар за три точки, с което французите поведоха със 17:0.

Австралийците натиснаха в началото на второто полувреме и се възползваха максимално от превъзходството си. Джеси Парахи и Ед Дженкинс записаха по един трай за представителите на Зеления континент, а Джеймс Станърд добави четири точки от допълнителните опити за 14:17.

Маноел Дан'Иня спря устрема на австралийците с нови пет точки за французите 1:11 минути преди края, а Бурауа записа третия си трай в последната атака в мача, за да оформи крайния резултат 31:14.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!