Звездата на Аякс разплака ПАОК (видео)

Холандският гранд Аякс се измъкна в Солун, като след обрат отстрани ПАОК и ще играе плейоф за влизане в Шампионската лига. Звездата на гостите Дейви Клаасен се превърна в герой с две попадения за успеха с 2:1, след като холандците губеха с 0:1. Първата среща на "Амстердам Арина" завърши 1:1, като и тогава гърците поведоха в резултата. Още в 4-ата минута Атансиадис взриви "Тумба", като даде аванс на домакините след подаване на Гари Родригес.

В даденото продължение на първата част след центриране от фаул Аякс получи правото да изпълни дузпа. Клаасен бе точен със силен удар и всичко започна отначало. 180-секунди преди края, когато двата тима се готвеха за продължения, десетката на гостите съсипа мечтите на ПАОК. Капитанът на Аякс стреля мощно от 20 метра долния десен ъгъл на вратата, като се възползва от избита от защитата топката и прати тима си в плейофа за групите на ШЛ.

Бившият тим на Димитър Бербатов ще играе за влизане в групите на Лига Европа, където бе преди година.

ПАОК - АЯКС 1:2 (общ резултат 2:3)

1:0 Атансиадис (4)
1:1 Клаасен (45-дузпа)
1:2 Клаасен (87)