Долапчиев вгорчи дебюта на ЦСКА-София (видео)

ЦСКА-София загуби с 0:1 от Спартак (Плевен) първата си проверка на лагера в Тетевен. Единственото попадение вкара юношата на ЦСКА Григор Долапчиев, който се разписа с глава в 55-ата минута. Нападателят, който изигра отличен мач, имаше още една великолепна възможност за гол, но не улучи вратата от 2-3 метра.

Наставникът на червените Христо Янев пусна стартов състав, в който фигурираха имената на само петима футболисти от миналогодишния тим на армейците.

През първия четвърт час срещата бе равностойна и без положения пред двете врати. В 18-ата минута Галчев отправи силен изстрел от фаул, който обаче попадна право в ръцете на вратаря Пантев.

В 34-ата минута и Спартак, чрез Григор Долапчиев, стреля към червената врата, но ударът му с глава излезе в аут. Футболистите на Христо Янев отговориха с опасно положение в 37-ата минута, когато Диого Виана центрира отляво, но сантиметри не достигнаха на Преслав Йорданов да вкара с глава в празната вратата.

Това бе последната по-сериозна ситуация пред една от двете врати и логично първата част приключи при 0:0.

През второто полувреме ЦСКА-София започна с нов състав. В 50-ата минута Йордан Йорданов стреля отдалеч, но в аут. Три минути по-късно почти от нулев ъгъл Десподов за малко не откри резултата, когато след негов шут топката се разходи по голлинията, удари се в дясната греда на плевенската врата и се върна към терена.

И когато футболистите на Христо Янев имаха сериозно териториално превъзходство, Спартак успя да открие резултата. Това стори Григор Долапчиев, който в 55-ата минута засече с глава центриране отдясно и изпрати топката в мрежата на червените.

В 68-ата минута Спартак като по чудо не вкара втори гол. След центриране отдясно Долапчиев изпревари бранителите в червено, но не успя да намери добре топката и от два-три метра шутира в аут.

Червените отговориха с изстрел на Густаво Кулма, който стражът на Спартак с мъка изби в корнер.

До края на проверката натискът на червените бе по-скоро хаотичен и не затрудни Спартак. От своя страна плевенчани организираха няколко изключително опасни контраатаки, които при повече късмет и майсторство можеха да завършат с ново попадение.

ЦСКА-СОФИЯ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 0:1

0:1 Григор Долапчиев 55

ЦСКА-СОФИЯ: Анатолий Господинов (в), Лазар Марин, Божидар Чорбаджийски, Стойчо Атанасов, Красимир Станоев, Диого Виана, Борис Галчев (к), Преслав Йорданов, Арсенио Нунеш, Самир Аясс, Кристиян Малинов

Резерви: Георги Китанов, Йордан Йорданов, Петър Витанов, Александър Георгиев, Кирил Десподов, Станислав Маламов, Иван Минчев, Васил Попов, Александър Дюлгеров, Ангел Грънчов, Густаво Кулма, Георги Минчев

Спартак (Плевен): Пантев, Митев, Иванов, Радев, Виячки, Бенков, Тодоров, Христов, Долапчиев, Антонов, Вълов

снимка: Иван Йочев, Sportal.bg