Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна /Дузпи/

Чехия с горчива загуба от Корея преди старта с Испания

Отборът на Чехия претърпя поражение с 1:2 от Южна Корея в приятелски мач, игран в Прага. Така тимът на Павел Върба ще започне с горчив привкус Европейското първенство, където още в първия дуел съперник е шампионът Испания.

Бит-Гарам Юн откри резултата с прецизно изпълнение от пряк свободен удар в 26-ата минута. Кореецът прати топката над стената и с помощта на напречната греда реализира, матирайки Петер Чех. В 40-ата Сук Хюн-Юн се възползва от загубена топка и с безпощаден удар над главата на вратаря направи 0:2. В първата минута на втората част Марек Сухи вкара след щастлив рикошет. Той шутира от над 40 метра, топката се отклони от крак на азиатски бранител и влетя до гредата. Теодор Гебре Селасие получи втори жълт картон в 60-ата минута. До края резултатът остана непроменен.

Чехия излиза срещу Испания на 13 юни от 16,00 часа в Тулуза.

Снимка: Twitter