Гол в последната секунда зарадва Созопол

Отборът на Созопол започна сезона във Втора лига с инфарктна победа над новака Черноморец (Балчик). Герой за домакините бе Кристиян Пешов, който отбеляза единственото попадение в 90-ата минута. Двубоят пък се игра при сериозен интерес на стадион "Арена Созопол". Играчите на Румен Димон бяха по-активни, но така и не успяваха да стигнат до чисти положения и да поведат. В последните минути на първата част Мантаров и Кристиян Тафраджийски стреляха над гредата. Първата половина на втората част срещата бе равностойна, след което гостите разчитаха на контраатаки. Чак в 86-ата минута Тафраджийски бе близо до гол, но Християн Христов спаси.

В добавеното време Созопол все пак стигна до трите точки. Пешов проби, след което с хубав изстрел прати топката в мрежата за крайното 1:0.

"На старта винаги е трудно. Доволен съм, че преследвахме победата докрай и старанието на момчетата се възнагради. Радвем се, че защитихме реномето си на бояк отбор. Очаква ни обаче сериозна работа, за да добием игровия стил, който искам да виждам", заяви след мача треньорът на Созопол Румен Димов.

Созопол - Черноморец (Балчик) 1:0
1:0 Пешов (90)