БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Наш лекоатлет се извини за слабото си представяне на европейското

Българите се провалиха в тласкането на гюле на Европейското първенство по лека атлетика до 20 години в италианския град Гросето.

Христо Банков завърши не предпоследното 22-о място със 17.19 метра в квалификациите, като остана далеч от върховия резултат в кариерата си с 6-килограмовото гюле от 18.70 метра, което направи преди малко повече от месец в София.

"Много лошо представяне от моя страна. Извинявам се на всички, които са се надявали да вляза във финала. Ще извлека всички поуки от това състезание, ще се натренирам и ще се реванширам. Благодаря на всички, които са ме подкрепяли до този момент", написа Банков във "Фейсбук" след квалификацията.

Другият българин Михаил Михалев остана извън класирането, след като направи три фаула и не записа резултат.

Седем състезатели преодоляха квалификационната норма от 19.20 метра, като с най-добро постижение във финала влезе Маркус Томсен (Норвегия) с 20.25 метра.

С последен 12-и резултат от пресявките пък борбата за титлата продължи Ееро Ахола (Финландия) с 18.48 метра.