Аугсбург с ценна победа над Кьолн (видео)

Закъсалият тим на Аугсбург записа важна домакинска победа с 2:1 срещу Кьолн в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. Попадения на Мартин Хинтерегер (5) и Паул Вархаах (23 - дузпа) извоюваха трите точки. Автогол на Филип Макс (65) влезе в графата на "козлите". С успеха баварците вече са много по-близо до спасителния бряг.

Домакините стигнаха до ранно попадение в петата минута. Тогава Жонатан Шмит центрира от корнер, а непокритият Мартин Хинтерегер отбеляза с глава от 11 метра, насочвайки в левия ъгъл на вратаря. В 22-ата Фредерик Сьоренсен направи дузпа и Паул Верхаах отбеляза от бялата точка - 2:0.

В средата на второто полувреме гостите от Северна Германия върнаха един гол. В 65-ата Филип Макс си отбеляза автогол, след като на метър от голлинията вместо да изчисти насочи в собствената мрежа. Ударът дойде от грешника за дузпата Сьоренсен. В последните минути домакините получиха два червени картона. Коо Жа-Чеол получи втори жълт картон в 88-ата минута. В 90-ата Алфред Финбогасон получи директен червен картон за грубо влизане.