Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Славия си направи страхотен подарък за рождения ден (видео)

Отборът на Славия победи с 1:0 Верея (Стара Загора) и по този начин си направи страхотен подарък за рождения ден. Днес "белите" навършиха 104-години. В герой за играчите на Владимир Иванов се превърна резервата Ивайло Димитров, който в 86-ата минута донесе трите точки за столичани.

Двата тима стартираха участието си в плейофната Група "А", в която са още Ботев (Пд) и Монтана. В първата среща "канарчетата" разбиха със 7:1 състава на Атанас Джамбазки. Футболистите на Николай Киров са лидери в групата, а след днешната победа Славия е на второ място с една точка пред новака Верея.

Двубоят започна много равностойно. Първият удар в срещата дойде в 7-ата минута, когато Селим Керкар проби през центъра и шутира от дистанция, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни Георги Петков. В 14-ата минута халфът на домакините Осман Балде също опита да изненада опитния страж на "белите", но ударът му мина много далеч от целта.

В 19-ата минута Педро Еуженио бе много близо до поредния си гол със "синия" екип. Крилото шутира много прецизно от пряк свободен удар, но кълбото срещна горната греда. Това бе най-интересното положение през първите 20-ина минути на срещата на стадион "Трейс арена".

Седем минути по-късно Селим Керкар демонстрира техника, след което намери Еуженио в наказателното поле, крилото задържа за миг топката и след това центрира към Васил Калоянов, но Петко Христов пресече паса към снажния таран на домакините.

Малко преди края на първото полувреме Божидар Васев стреля към вратата на Аргилашки, но много неточно. В първите минути на втората част Славия направи много добра атака. Сердер Сердеров открадна една топка и намери отлично Иван Минчев, който обаче се забави много и Здравко Илиев отне кълбото от нисичкия полузащитник на "белите".

В 70-ата минута резервата Георги Андонов опита пас към Еуженио, но на правилната позиция се оказа Георги Пашов, който предотврати чист гол. В 76-ата минута Педро Еуженио пробва рефлекса на Петков. Опитният страж на Славия отново показа класа и запази мрежата си "суха".

В 81-ата минута резервата Георги Йомов сътвори един от най-красивите епизоди в срещата. Атакуващият футболист стреля от дистанция без подготовка, но Аргилашки със сетни усилия изби топката и лиши таланта от третия му гол в Първа лига през този сезон.

В 86-ата минута играчите на Владимир Иванов стигнаха до мечтаните три точки. Божидар Васев центрира перфектно към резервата Ивайло Димитров, който показа класа и без проблеми матира стража на домакините. Този момент направи разликата между двата тима. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Трейс арена" в Стара Загора.

ВЕРЕЯ - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Ивайло Димитров (86)

Стартови състави:

ВЕРЕЯ (4-2-3-1): 12. Георги Аргилашки, 2. Самуел Инкоом, 86. Иван Бандаловски, 3. Владимир Зафиров, 21. Здравко Илиев, 10. Елиаш, 8. Осман Балде, 26. Селим Керкар, 20. Венцислав Бенгюзов, 77. Педро Еуженио, 32. Васил Калоянов
Ст. треньор: Александър Томаш

СЛАВИЯ (4-2-3-1): 1. Георги Петков, 11. Георги Пашов, 15. Петко Христов, 13. Стефан Велков, 66. Омар Абуд, 27. Емил Мартинов, 17. Стефан Велев, 8. Божидар Васев, 73. Иван Минчев, 9. Сердер Сердеров, 19. Калоян Кръстев
Ст. треньор: Владимир Иванов

Стадион: "Трейс арена"
Главен съдия: Ивайло Стоянов