Национална лига футзал: Левски - Черно море

Раковски на полуфинал в женското първенство

Волейболният отбор на Раковски (Димитровград) победи като гост ЙЕБ 05 (Шумен) с 3:1 (25:18, 10:25, 25:21, 25:19) във втория мач от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер пред около 400 зрители в залата на хуманитарната гимназия "Йоан Екзарх Български".

Така след категоричната победа с 3:0 в първата среща, Раковски спечели плейофната серия с 2-0 победи и се класира за полуфинали. Там ще срещне победителя от двойката Левски - ЦСКА. Резултатът в тази серия е 1-1 победи, а третия решаващ мач е в понеделник (13 март).

От началото на първия гейм играта вървеше равностойно, но след второто техническо прекъсване гостенките се мобилизираха и направиха стабилна преднина, която се запази до края. Във втората част домакините от Шумен набраха инерция и дръпнаха в резултата, приключвайки гейма само на 10. В третата част състезателките на Раковски отново поеха инициативата, но позволиха на тима от Шумен да изравни. Впоследствие, обаче, момичетата на Иван Радичев си върнаха темпото и затвориха без особени проблеми гейма при 25:21. В последния 4-и гейм тимът от Димитровград запази инерцията от предходния и се поздрави с успех след убедителното 25:19 и 3:1.