Лудогорец до 17 обърна Ботев в Коматево, талант по крилото отново герой

Юношите на Лудогорец стигнаха до обрат при визитата си на Ботев в мач от Елитнтата група до 17. В герой за “орлите” за пореден път се превърна крилото Георги Стоянов, който отбеляза и двете попадения.

“Жълто-черните” поведоха в 28-ата минута с гол на Иван Василев, но 180 секунди след гола на домакините Светослав Вълчев изведе Стоянов в пеналта на Ботев и нападателят с перфектен удар изравни.

В средата на втората част гол на Стоянов бе отменен заради спорна засада, но в 75-ата минута крилото донесе успеха на тима си. Тогава Доминик Янков преодоля трима съперникови футболисти и подаде в дълбочина на Георги Стоянов, който заби за 1:2. Така Стоянов вече има 11 гола и 10 асистенции в 17 мача.

Така Лудогорец се изкачи на първо място в класирането с две точки преднина пред Септември. Софийският тим обаче е с мач по-малко. Ботев остава шести с 30.