Червен картон спря устрема на Дунав, феновете скандират "мафия" (видео)

Отборите на Дунав (Русе) и Локомотив (Плодив) не излъчиха победител. Играчите на Веселин Великов завършиха 1:1 срещу "смърфовете" в мач от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Първият гол в срещата реализира Васил Шопов в 34-ата минута. Малко преди края на мача новата звезда на "черно-белите" Дино Мартинович успя да спаси точката за тима.

Хитът в Първа лига тотално надигра гостите от Пловдив през първото полувреме, като Дунав изпусна четири страхотни положения пред вратата на Ясин Ел Харуби. Втората част също стартира отлично за "драконите", но в 57-ата минута Олексей Ларин си изкара директен червен картон, което направи задачата на домакините доста трудна и логичното се случи в края на срещата, когато футболистите на Едуард Ераносян стигнаха до точката, която оставя аванс от два пункта пред Дунав (Русе).

Първата интересна ситуация на стадион "Лудогорец арена" дойде още в 6-ата минута, когато Бирсент Карагерен проби отдясно и центрира на далечната греда, където бе Бранимир Костадинов, който надскочи Пламен Крумов и стреля с глава, но топката мина встрани от целта. В 16-ата минута "драконите" създадоха нова опасна ситуация. Бранимир Костадинов центрира от корнер, топката се озова в краката на Михаил Милчев, който овладя и стреля мощно, но кълбото мина на сантиметри от горната греда.

Третата невероятна възможност за домакините дойде в 21-ата минута. Капитанът на Дунав Диян Димов намери перфектно Христофор Хубчев, който с едно докосване центрира в наказателното поле към Костадинов, крилото от своя страна шутира много слабо и Ел Харуби изби удара в корнер.

В 30-ата минута Димитър Везалов направи ужасна грешка, а от нея се възползва Мирослав Будинов, който се опита да матира стража на "черно-белите", но късметът отново спаси гостите от Пловдив. В 34-ата минута логичното се случи. Васил Шопов намери Карагерен, бившият футболист на "смърфовете" извади топката около точката на дузпата, а най-съобразителен се оказа Шопов, който с лекота заби петия си гол в елита.

Пропуските пред вратата на Локомотив валяха един след друг. В края на първата част Бирсент Карагерен финтира половината отбор на гостите и се озова на стрелкова позиция, но ударът му мина на сантиметри от целта. Крилото обаче можеше да подаде към Костадинов, който бе на празна врата, но новият играч на "драконите" предпочете да шутира и определено взе грешното решение в ситуацията.

В 57-ата минута Олексей Ларин получи директен червен картон, след като препъна резервата Димо Бакалов, който се откъсваше сам срещу вратаря. Камбуров шутира директно от пряк свободен удар, но опитът му мина над вратата.

В 78-ата минута Шоко достави удобна топка към резервата Мигел Луке, но испанецът с глава прати топката в аут. Шест минути преди края на мача младият Димитър Велковски изстреля бомба, кълбото се удари в горната греда, а при добавката новата звезда на "смърфовете" Дино Мартинович без проблеми мушна топката във вратата на домакините за 1:1. В последните минути на мача гостите от Пловдив натискаха сериозно Дунав, но защитата на "драконите" се справи и запази точката, която ги доближава до крайната цел, която е оставане в топ шест.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:1