Иван Стоянов върна Етър на върха във Втора лига

Бившата звезда на ЦСКА и Лудогорец Иван Стоянов върна Етър (Велико Търново) на върха във Втора лига. Нападателят бе в основата на победата на "болярите" с 2:1 в гостуването на Спартак (Плевен) от 19-ия кръг на първенството. Първо в 9-ата минута Стоянов удари гредата, а при добавката Стефан Неделчев даде аванс на гостите. Вратарят Марин Орлин се хвърли и изби топката, но тя вече бе преминала голлинията. Последва отменен гол на Цветелин Радев поради засада за домакините, които в 19-ата минута изравниха. Крис Гади бе точен за радост на местната публика. Той прати топката под плонжа на Кирил Акалски. Етър играеше по-добре, но в края на първата част Орлинов на два пъти спаси вратата си от втори гол. Първо след изстрел на Йордан Апостолов, а след това и на Цветомир Тодоров

Втората част започна с нов гол за "виолетовите". Иван Стоянов се разписа от дузпа, което бе първото му попадение за клуба. Нарушението извърши Орлинов срещу Джихат Кямил. В 58-ата минута Станислав Георгиев с глава бе на път да си вкара автогол и да даде по-голяма преднина на гостите. Спартак имаше само едно положения до края на срещата. Това се случи в 61-ата минута, когато Георги Янев центрира от фаул, а Попчев с глава прати топката над горната греда.

Етър се върна на първо място с актив от 39 точки. Толкова има и Септември, но "виолетовите" имат предимство в преките двубои. Тимът от Плевен остана на 13-то място с 21 точки след третата си поредна загуба.