Ето как Мъри спаси 7 мачбола (видео)

Лидерът в световната ранглиста Анди Мъри се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Дубай с награден фонд над 2.16 милиона долара. Поставеният под номер 1 британец спаси седем мачбола и след това спечели с 6:7 (4), 7:6 (18), 6:1 срещу Филип Колшрайбер за близо три часа на корта. Тайбрекът във втория сет продължи 36 минути и 6 секунди и предложи изключителна драма за зрителите. Германският тенисист пропусна седем точки за спечелване на двубоя преди Мъри да изравни резултата в сетовете при осмата си възможност за крайното 20:18 точки. Това е шестият най-дълъг тайбрек в турнирите на АТP от 1991 година насам.

Шотландецът участва в първия си турнир след загубата в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия през януари. Лидерът в световната ранглиста Мъри има пет победи в общо шестте си срещи с Колшрайбер.

Германският тенисист, който все още не е печелил двубой срещу настоящ номер 1 в класацията на АТP, има 399 победи в кариерата си.

На полуфиналите Анди Мъри ще се изправи срещу номер 7 в схемата Люка Пуй от Франция, победил руснака Евгени Донской в три сета с 6:4, 5:7, 7:6 (2).

Фернандо Вердаско отстрани четвъртия поставен Гаел Монфис (Франция) след успех с 6:3, 7:5. На полуфиналите в Дубай испанският тенисист ще играе срещу холандеца Робин Хаазе, победил трудно с 6:2, 4:6, 6:4 Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина.