Марица без изненада и срещу Казанлък (видео)

Волейболния отбор на Марица (Пловдив) постигна 12-ата си поредна победа от началото на сезона в женската НВЛ. Шампионките надиграха гостуващия Казанлък Волей с 3:0 (25:12, 25:17, 28:26)* след 71 минути игра в залата на Пловдивския университет.

В първия гейм надмощието на домакините беше пълно. С перфектна Нася Димитрова край мрежата (4 атаки при 100% ефективност и 3 блока) и с 4 директни точки от линията за изпълнение на сервис Марица взе частта с категоричното 25:12. Димитрова продължи да бележи точка след точка и във втория гейм и историята почти се повтори. Този път, обаче, и началният удар на "розите" проработи и допринесе с 6 аса към актива им за крайното 25:17 в полза на пловдивчанки. Третият гейм бе най-интересен. Старши-треньорът Иван Петков даде почивка на Габриела Цветанова и пробва схема със Силвана Чаушева като диагонал. И двата отбора започнаха да допускат повече брак в играта си, рязко намаляха точките от сервис и от блокада. Получиха се обрати и догонвания в резултата и геймът влезе в "добавено време" преди Марица да го затвори при 28:26 и да подпечата 11-ата си чиста победа.

Най-полезна за Марица стана Нася Димитрова с 18 точки (5 блока!!!, 1 ас и 86% ефективност в атака) за победата. Симона Димитрова добави още 10 точки за успеха. Най-резултатна за Казанлък беше Янита Борисова с 11 точки.

Марица вече е с 12 победи от 12 мача, 36 точки и 36:1 гейма и продължава да е убедителен водач в класирането. Преди изиграването на останалите срещи от 12-ия кръг, в таблицата следват Казанлък със 7 победи, 5 загуби и 24 точки и Раковски (Димитровград) и ЦСКА с по 7 победи, 4 загуби и 19 точки. В следващия кръг "жълто-сините" гостуват на ЙЕБ 05 (Шумен) на 4 март (събота) от 18,00 часа в зала "Младост".

*Статистика: Благовест Тодоров

Снимка: SportenPlovdiv.com