Казанлък Волей с лесна победа в Шумен

Женският волейболен отбор на Казанлък Волей (Казанлък) излезе на второ място във временното класиране на НВЛ-жени, след като в мач от 9-ия кръг надигра като гост ЙЕБ 05 (Шумен) с 3:0 (25:20, 25:10, 25:20) в препълнената от хора зала "Младост".

С успеха си Казанлък вече е самостоятелно на втора позиция в класирането, възползвайки се от загубата на Раковски (Димитровград) от ЦСКА в София вчера. Така след 3-ата си поредна и общо 7-а победа Казанлък има 22 точки, с 8 точки зад лидера Марица (Пловдив). Раковски остава на 3-о място с 19 точки. Шуменки са на 6-а позиция с 2 победи и 8 точки.

За домакините от Шумен, водени от Мехмед Башаран и Людмила Любенова, дебют в стартовия състав записаха и двете състезателки от Иран - Маедех Борхани и Зейнаб Гювех.

Домакините започнаха по-добре, като водеха до второто техническо прекъсване на първия гейм. Момичетата на треньора Страхил Балов, обаче, успяха да стопят пасива си и да поведат след 25:20. Във втората част силният сервис, който състезателките на Кaзанлък владеят, си каза думата и след дълга серия "розите" оставиха съперничките си само на 10 точки. В третия гейм играта бе равностойна до 20:20, но в решителните моменти отборът на Казанлък окончателно пречупи ентусиазма на шуменки и записа чиста победа след 25:20.