Уест Хам обърна Саутхамптън (видео)

Уест Хам стигна до обрат още през първото полувреме при гостуването си на Саутхамптън и си тръгна с три точки от "Сейнт Мерис". Отборът на Славен Билич спечели с 3:1 и вече е горната част на класирането.

"Светците" поведоха рано след попадение на Маноло Габиадини. Така италианския национал дебютира по възможно най-добрия начин. Той се възползва от подаване на Джей Родригес. Анди Каръл изравни две минути по-късно, когато бе изведен Педро Обианг, който пък изведе "чуковете" напред малко преди почивката. В началото на втората част Уест Хам си осигури солиден аванс, след като удар от фаул на Марк Нобъл бе отклонен и топката се озова в мрежата.

След шестата си загуба в последните седем шампионатни срещи Саутхамптън вече е само на седем точки над зоната на изпадащите.