Безгрешен от бялата точка

Котдивоарсският халф Туре Яя постави рекорд при победата на Манчестър Сити с 4:0 срещу Уест Хам в Лондон в мач от 23-ия кръг на Премиър лийг. 33-годишният полузащитник бе точен от дузпа в 67-ата минута, при резултат 0:3. Туре е реализирал всичките 11 дузпи, които е изпълнил в кариерата си във Висшата английска лига, посочва Opta Sports. Това е най-доброто постижение от всички играчи със 100-процентова успеваемост при 11-метровите наказателни удари в Премиър лийг.

"Гражданите" са пети в класирането към момента. Те са с равни точки с четвъртия Ливърпул, а вторият Тотнъм има само точка повече. Убедителен лидер продължава да бъде Челси, с 9 точки аванс пред "шпорите" и Арсенал.