Ботев (Пловдив) завърши наравно с Пелистер в контрола (видео)

Ботев (Пловдив) завърши 2:2 срещу македонския Пелистер в контролна среща в Турция. Българите откриха резултата още в 51-ата секунда, когато Омар Косоко отблизо прати топката в мрежата. В ситуацията преди гола българският бранител на македонците Мартин Ковачев падна лошо и беше откаран в болница със съмнение за фрактура на ръката.

Пелистер, който е воден от бившия наставник на Пирин (Благоевград) Наджи Шенсой, изравни след четвърт час игра. Блаже Илиоски вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Крум Стоянов в пеналта. Ботев отново поведе. Младокът Крис Добрев вкара страхотен гол от фаул от 18 метра, като прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на съперника.

В 73-ата минута Мартин Мирчевски беше изведен сам срещу вратаря и технично реализира. За Ботев в стартовия състав започна новото попълнение Антонио Вутов, а след почивката първи минути през зимната подготовка записа възстановеният след травма Фелипе Бризола. Капитанът Тодор Неделев не игра заради физическо неразположение. За Пелистер пък титуляр беше още един български футболист Димитър Илиев.

Утре от 15.00 часа Ботев има насрочена проверка срещу руския Анжи Махачкала.