Боро и УБА поделиха по точка (видео)

Отборите на Мидълзбро и Уест Бромич Албиън завършиха наравно 1:1 в мача помежду си 23-ия кръг на Премиър лийг. Двата тима си размениха по един ранен гол през първата част, след което предпочетоха да си стиснат ръцете за равенство.

Резултатът бе открит от гостите още в шестата минута на срещата. Тогава Джеймс Морисън простреля Виктор Валдес с далечен удар. Съвсем скоро обаче домакините успяха да изравнят. Алваро Негредо бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. От бялата точка испанецът не сбърка и направи 1:1.

През втората част и двата тима имаха по няколко чисти положения за достигане на трите точки, но пропуски направиха Адама Траоре за Боро и Саломон Рондон за УБА. Така и двата тима се задоволиха с подялабата на точките.

По този начин Мидълзбро остава опасно близо до опасната зона, след като заема 15-о място с 21 точки - две над чертата. Ситуацията на Уест Бромич е далче по-комфортна и “дроздовете” са осми с 33.