Берое с нова впечатляваща победа в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) записа нова впечатляваща победа в Балканската лига през сеозн 2016/17, след като тази вечер се наложи при домакинството си на КК Сутиеска с категоричното 104:76 (27:27; 28:14; 21:26; 28:9).

Най-резултатен за домакините беше Шейн Гибсън с 21 точки, Тихомир Желев вкара 20 точки, а Омари Гудул завърши с „дабъл-дабъл“ – 14 точки и 11 борби.

Джоко Шалич вкара 16 точки за гостите, а Марко Перович добави 13 точки.

След равностойна първа четвърт, в която нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие и резултатът бе равен – 27:27, домакините от Берое поеха пълен контрол върху събитията на терена и заслужено се оттеглиха на почивката с комфортен двуцифрен аванс – 55:41.

През третата част ролите се размениха, като бе ред на гостите от КК Сутиеска да започнат да вкарват и след 30 минути разликата в полза на българския отбор бе намалена до девет точки – 67:76 и всичко трябваше да се реши в заключителната четвърт.

Последните десет минути от двубоя започнаха отлично за домакините от Стара Загора, които не само успяха да възстановят преднината си от края на първото полувреме, но и да стигнат до най-голямата разлика от началото на срещата след серия от 18:0 за 94:67 при малко под пет минути до края.

В оставащото време двубоят просто се доиграваше, като домакините от Берое направиха няколко красиви изпълнения, с които вдигнаха на крака публиката, а последния съдийски сигнал прозвуча при 104:76 в полза на Берое (Стара Загора).

Берое – КК Сутиеска 104:76 (27:27; 28:14; 21:26; 28:9)

Берое: Рос 9, Николов 5, Тодоров 9, Гибсън 21, Джоунс 13 (Василев, Тенчев 4, Тешия 7, Гудул 14, Желев 20, Раднев 2)

КК Сутиеска: Перович 13, Томас 11, Салич 16, Джеймс 11, Джокович 7 (Вукович 2, Бошкович 2, Вуйович 3, Чворович 11)